Základní informace
Příjem úplných návrhů projektů (tzv. full proposals) trvá do 3. 5. 2023, 13:00 SEČ.
Výzva Partnerství DUT Call 2022 je znovuotevřená a čeští uchazeči mají možnost přistoupení do již vytvořených projektových konsorcií a jejich projektových záměrů ve 2. kole (full proposal). Více informací zde.
webináře
TA ČR spolu s NCBR pořádaly 4. 10. 2022 online Workshop k výzvám Evropských partnerství CET, DUT a Water4All. Prezentace je dostupná zde.
DUT Call 2022 Info Day 1 prezentace je dostupná zde.
DUT Call 2022 Info Day 2 se bude konat 18. října. Podrobnosti naleznete na tomto odkazu.
dokumenty ke stažení
Z důvodu úpravy směrnice SME-36, která popisuje postup TA ČR pro mezinárodní výzvy, došlo ke změně názvů dokumentů:
Národní podmínky pro českého uchazeče – nově Základní parametry výzvy,
Příručka pro uchazeče – nově Podmínky zapojení českého uchazeče do výzvy.
Dokumenty pro české uchazeče
Povinné přílohy českého uchazeče
Další dokumenty
Oficiální dokumenty výzvy jsou dostupné zde
informace o výzvě
Témata výzvy (do kterých je TA ČR zapojena) jsou:
Positive Energy Districts Pathway (PED):
- Energy communities – energy transition driven by civil society
- Energy flexibility strategies – technological, legal, societal challenges
- Energy efficiency in existing urban structures
15-Minutes City Pathway (15mC):
- Foster sustainable options for personal mobility and logistics in urban outskirts (and beyond)
Velikost projektového konsorcia:
Projekty mohou předkládat mezinárodní projektová konsorcia složená minimálně ze tří způsobilých partnerů z nejméně tří zapojených zemí (z toho jsou alespoň dvě členské nebo přidružené země EU). Projekty musí být financovány přinejmenším třemi různými zúčastněnými poskytovateli. Projektové konsorcium může být doplněno o další partnery z jiných zemí, pokud si zajistí vlastní financování.
Poskytovatelé podpory:
Belgie (F.R.S.-FNRS, FIO, FWO, Innoviris); Bulharsko (BNSF); Estonsko (ETAg, MKM); Finsko (BF); Fracie (ADEME, ANR); Island (Rannis); Itálie (MiSE, MUR); Kypr (RIF); Litva (LMT); Lotyšsko (LCS); Maďarsko (NKFIH); Německo (DLR, FZJ-PtJ); Nizozemí (MINBZK, NWO, NWO-SIA); Norsko (RCN); Polsko (NCBR); Portugalsko (CCDR-C, FCT); Rakousko (FFG); Rumunsko (UEFISCDI), Slovinsko (ARRS); Španělsko (AEI, CDTI); Švédsko (Formas, Vinnova); Švýcarsko (Innosuisse, SNSF); Turecko (TUBITAK); Velká Británie (UKRI)
Pravidla výzvy:
Výzva se řídí mezinárodními pravidly společnými pro uchazeče ze všech zapojených zemí. Kromě mezinárodních pravidel musí čeští uchazeči splňovat také národní podmínky stanovené příslušným národním poskytovatelem. Uchazeči, kteří se zapojí do projektů aplikovaného výzkumu, budou tedy muset splnit národní podmínky vycházející z Programu EPSILON. Výzva je financována z Národního plánu obnovy v rámci komponenty 5.2 s názvem „Podpora výzkumu a vývoje v podnicích a zavádění inovací do podnikové praxe” a její investice “Podpora výzkumu a vývoje v synergických efektech s rámcovým programem pro výzkum a inovace”.
Oficiální stránka výzvy: www.dutpartnership.eu
Kontaktní osoba: