Zajímavé projekty
Program Beta2 Program Gama Program Delta2 Program Epsilon Program Zéta Program Éta Program Théta Program Kappa Program Národní centra kompetence 1 Program Trend Program Doprava 2020 Program Prostředí pro život

Čeští inženýři vyvinuli zcela nový motor na stlačený zemní plyn do lokomotiv

CNGProjekt je zaměřen na výzkum a vývoj alternativních, ekologicky a energeticky šetrných CNG motorů s nižšími emisemi a lepším poměrem výkonu a spotřeby.

 

Číst dál...

Nanotechnologie ochrání před nebezpečnými plyny

DSC 5018Projekt řeší novou technologii vytváření senzorových vrstev z uhlíkových nanostruktur pro realizaci chytrých mikrosystémů aplikovaných při ochraně životního prostředí, při zajištění bezpečnosti záchranných týmů, v oblasti výrobků z chytrých textilií i ve spotřebním průmyslu denní potřeby.

Číst dál...

Způsob omezení používání pesticidů, který funguje

pesticidySnahy o regulaci používání pesticidů jsou logickým důsledkem intenzifikace zemědělství na celém světě. Škodlivost pesticidů pro člověka i celý biosystém je známa.

Číst dál...

Bateriové elektrobusy Škoda z Plzně

Elektrobus Škoda(podpořeno TA ČR 2013-2015)
Moderní dvanáctimetrové nízkopodlažní elektrické autobusy s odlehčenou karoserií a plným komfortem jsou výsledkem aplikovaného výzkumu podpořeného financemi ze státního rozpočtu prostřednictvím Technologické agentury ČR.

Číst dál...

Termické zpracování biomasy - cesta k palivům zítřka

DSCF5184(podpořeno TA ČR, 2011 - 2014)
Český výzkum řeší, jak na základě rychlého tepelného rozkladu rostlinné hmoty získat novou generaci kapalných paliv a surovin, které se svými vlastnostmi blíží motorovým palivům.

Číst dál...