Druhá veřejná soutěž
Program Beta2 Program Gama Program Delta2 Program Epsilon Program Zéta Program Éta Program Théta Program Kappa Program Národní centra kompetence 1 Program Trend Program Doprava 2020 Program Prostředí pro život

#TACRship zéta - videozáznam a prezentace z informačního semináře k 2. veřejné soutěži

Druhá akce z řady #TACRship (ship = Spolupráce, Hledání, Inspirace, Podpora) byla Technologickou agenturou ČR (TA ČR) uspořádána v úterý 18. září 2018 v Coworkingovém centru Sněmovní 7. Cílem akce bylo informovat zúčastněné o pravidlech druhé veřejné soutěže programu ZÉTA a poskytnout motivaci a platformu pro setkávání a sdílení zkušeností za účelem podávání návrhů projektů do veřejné soutěže. Návrhy projektů je možné podávat do  25. října 2018.

 
foto: Jan Tichý

V úvodu akce přivítali hosty viceprezident SP ČR Radek Špicar a Kateřina Cidlinská z České asociace doktorandek a doktorandů. Program pokračoval informačním seminářem k 2. veřejné soutěži programu ZÉTA, pod názvem Podpora.

Podpora
– videozáznam, prezentace a dotazy
Úvodní seminář k pravidlům podávání návrhů projektů do soutěže a prezentaci můžete shlédnout na kanále YouTube. Na akci byli též přítomni zaměstnanci TA ČR, kteří zodpověděli dotazy a poskytli konzultace přímo na místě. Během akce bylo možné položit dotazy online prostřednictvím aplikace sli.do.

Videozáznam ze semináře naleznete ZDE
Prezentaci ze semináře naleznete ZDE
Dotazy ze semináře naleznete ZDE
Fotografie z celé akce naleznete ZDE

Inspirace
Po semináři následoval blok Inspirace, ve kterém úspěšní řešitelé a řešitelky z první  veřejné soutěže programu ZÉTA sdíleli s ostatními své zkušenosti s přípravou návrhu projektu a s jeho nastartováním.

Hledání a Spolupráce
TAČRship ZÉTA byl zakončen představením několika organizací a nápadů na projekt. Tomáš Oršulák, ředitel Gymnázia Kadaň vyzval k většímu zájmu o talentované středoškoláky, neboť mnoho z nich nenalézá možnost rozvoje svého potenciálu v praxi. Za spolek Beleco vystoupila Jana Moravcová a za Meoptu - optiku Lucia Valentová. Své výzkumné záměry představila i Marie Hlušková z Paventia a partnery do 2. veřejné soutěže hledá i Lukáš Vlček z Vodohospodářského rozvoje a výstavby, a.s.

Akci doprovázely informační grafiky vztahující se k 2. veřejné soutěži programu ZÉTA, jako např. Příbuznost projektů podle jejich zaměřenínejčastěji spolupracující skupiny oborůpropojení spolupracujících institucínejčastěji se vyskytující slovní spojení položených na HELPdesk a obory CEP.