Výzkumná rada
logo alfa logo beta2 logo gama logo delta logo epsilon logo omega logo ck logo zeta

Výzkumná rada

Členy výzkumné rady (VR) TA ČR jsou:
 

Obecné informace 

Výzkumná rada je koncepčním orgánem Technologické agentury. Výzkumná rada má dvanáct členů, které z řad odborníků jmenuje a odvolává vláda na návrh Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI). Funkční období členů rady je čtyři roky. Předsedu výzkumné rady a místopředsedu výzkumné rady jmenuje z členů výzkumné rady a odvolává z funkce vláda na návrh RVVI.

Funkce člena výzkumné rady je veřejnou funkcí a nezakládá pracovně právní vztah k České republice.


Výzkumná rada zejména:

  • navrhuje předsednictvu ustavení a zaměření oborových komisí a jejich členy,
  • předkládá předsednictvu požadavky na nové programy připravované Technologickou agenturou a jejich cíle,
  • vyjadřuje se k návrhům programů připravených Technologickou agenturou nebo k návrhům programů připravených jinými správními úřady, jejichž realizaci zajišťuje Technologická agentura,
  • hodnotí průběžné a konečné výsledky programů realizovaných Technologickou agenturou,
  • vyhodnocuje odbornou úroveň Technologické agentury a navrhuje předsednictvu potřebná opatření.
 
Historie jmenování členů VR TA ČR:

Dne 16. 11. 2009 byla vyhlášena výzva k podávání návrhů na členy výzkumné rady Technologické agentury České republiky.

Členové výzkumné rady TA ČR byli jmenováni na základě usnesení vlády České republiky ze dne 27. 10. 2010 č. 760.

Usnesením vlády ČR č. 268 ze dne 13. dubna 2011 byl dodatečně jmenován prof. RNDr. Jan Hajič, Dr.

Funkce člena výzkumné rady se ke dni 15. 4. 2012 vzdali Ing. Rut Bízková, z důvodu jmenování předsedkyní TA ČR a Ing. Pavel Komárek, z důvodu jmenování členem předsednictva TA ČR.

S účinností od 8. listopadu 2012 byli vládou ČR usnesením č. 806 dodatečně jmenováni:

  • Ing. Martin Frélich
  • Ing. Pavel Bartoš

Usnesením vlády České republiky ze dne 1. 10. 2014 č. 794 byli jmenováni členové výzkumné rady na 2. funkční období (s účinností od 27. 10. 2014):

  • Prof. Ing. Vladimír Mařík, DrSc. - předseda VR
  • Prof. Ing. Martin Fusek, CSc. - místopředseda VR
  • Prof. MUDr. Eva Syková, DrSc.,
  • Prof. Ing. Dagmar Juchelková, Ph.D.
  • Ing. Josef Mikulík, CSc.
  • Doc. RNDr. Jan Pokorný, CSc.
  • Prof. Ing. Petr Ráb, DrSc.
  • Prof. Ing. Miroslav Václavík, CSc.
  • Prof. Ing. Petr Zuna, CSc., D. Eng. h.c.
 
Usnesením vlády České republiky ze dne 28. ledna 2015 č. 58 byl jmenován členem výzkumné rady s účinností od 13. dubnra 2015 na 2. funkční období prof. RNDr. Jan Hajič, Dr.
 
 
DOKUMENTY: