Novinky
Program Beta2 Program Gama Program Delta2 Program Epsilon Program Zéta Program Éta Program Théta Program Kappa Program Národní centra kompetence 1 Program Trend Program Doprava 2020 Program Prostředí pro život

Seminář Technologické agentury na strojírenském veletrhu navštívily desítky zájemců

Jak funguje systém podpory výzkumu a vývoje v České republice nebo jak se hodnotí potenciál inovací u domácích firem, představila Technologická agentura ČR (TA ČR) na svém semináři v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu 2014 v Brně. Setkání navštívilo kolem osmdesáti zástupců firem a zájemců o aplikovaný výzkum.

Seminář Technologické agentury ČR na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2014
Své příspěvky přednesla předsedkyně TA ČR Rut Bízková, místopředseda TA ČR Martin Bunček a členové předsednictva Pavel Komárek, Vladimír Kebo a Miroslav Janeček. Na semináři vystoupil i poradce předsedkyně TA ČR a poradce ředitele EGAP David Havlíček.

V živé diskuzi během semináři nejčastěji padali dotazy od zástupců firem i výzkumných organizací na praktické otázky podpory inovací, na detailní informace jednotlivých programů TA ČR i na pravidla spolupráce mezi firmami a vysokými školami.

Jednotlivé prezentace zástupců Technologické agentury najdete zde.

Konzultace na stánku Technologické agentury ČR
Vedle semináře TA ČR na Mezinárodním strojírenském veletrhu představil výsledky konkrétních projektů na svém stánku. Ten vyhledali nejen zájemci o Technologickou agenturu z brněnských vysokých škol, ale i představitelé firem i příjemců projektů. Vedle prezentace aktuálních výsledků aplikovaného výzkumu odborníci z TA ČR nabízeli také konzultace budoucím i současným příjemcům podpory.

TA ČR ročně rozděluje finanční prostředky v objemu zhruba tří miliard korun v rámci svých sedmi programů na podporu výzkumu a inovací. Cílem je především podpora rozvoje soukromých firem, které díky inovacím lépe nacházejí své místo na trhu. V roce 2014 bude ukončeno přes 230 podpořených projektů.