Novinky
Program Beta2 Program Gama Program Delta2 Program Epsilon Program Zéta Program Éta Program Théta Program Kappa Program Národní centra kompetence 1 Program Trend Program Doprava 2020 Program Prostředí pro život

Nejúspěšnější české firmy získají výroční ceny Technologické agentury

Technologická agentura ČR (TA ČR) na slavnostním večeru ocení nejlepší projekty aplikovaného výzkumu za rok 2014. Projekty spolupráce soukromých firem a výzkumných organizací získají ocenění v kategoriích užitečnost řešení, originalita řešení a řešení pro kvalitu života. Poprvé bude letos udělena cena v kategorii ekonomický přínos.

Technologická agentura udělí výroční ceny 22. 10. 2014
Ceny TA ČR chtějí ocenit spolupráci firem a výzkumníků na řešeních, které přinášejí užitečné inovace pro každodenní život obyvatel České republiky. „Ráda bych, aby se setkání stalo oslavou spolupráce mezi světem výzkumu a světem praxe, ale hlavně těch, kteří do nich vkládají svou kreativitu, energii a schopnosti,“ vysvětluje předsedkyně TA ČR Rut Bízková.

Slavnostní předání Cen TA ČR se uskuteční 22. října 2014 v Nové budově Národního muzea v Praze.

Ceny TA ČR za rok 2014 předají během slavnostního večera vzácní hosté, kromě jiného premiér Bohuslav Sobotka, předseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace Pavel Bělobrádek nebo ministr průmyslu Jan Mládek.

V rámci slavnosti zazní skladby moderní klasické hudby Petra Ebena, Alfreda Schnittkeho a Jana Nováka v podání komorního dua Jiřího Bárty a Terezie Fialové a také sboru Pražští pěvci. O vizuální část večera se postará multimediální představení Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Technologická agentura ČR v roce 2014 slaví páté výročí od svého založení. Proto vedle udělení Cen TA ČR proběhne i Den TA ČR, během kterého se uskuteční mezinárodní konference o aplikovaném výzkumu a křest publikace mapující historii výzkumu a vývoje v České republice po roce 1989.

O konferenci Výzkum a vývoj – efekty, podpora a význam pro budoucnost se dozvíte více v článku na webu TA ČR.