Novinky
Program Beta2 Program Gama Program Delta2 Program Epsilon Program Zéta Program Éta Program Théta Program Kappa Program Národní centra kompetence 1 Program Trend Program Doprava 2020 Program Prostředí pro život

Program KAPPA: Pozvánka na konferenci o CCS

Technologická agentura ČR (TA ČR) by ráda informovala o konání konference, která se uskuteční 5. září 2019 v Oslu, jejímž cílem je usnadnit zavedení technologií zachytávání a ukládání CO2 (CCS z anglického Carbon Capture and Strorage) do běžné praxe.

Na konferenci nebude chybět většina evropských ministrů a generálních ředitelů průmyslových a energetických společností a společně se pokusí podnítit rozvoj nízkouhlíkových technologií v Evropě. Konferenci zaštítili a osobně se zúčastní norský ministr pro ropu a energetiku Kjell-Børge Freiberg a komisař EU pro opatření v oblasti klimatu a energetiky Miguel Arias Cañete.

Programu KAPPA je na česko-norské projekty řešící problematiku CCS vyčleněno 5,2 milionů EUR, tedy více než 130 milionů korun.

Konference by měla také posoudit úlohu CCS v evropské strategické dlouhodobé vizi a zdůraznit naléhavou potřebu podpory projektů CCS. Více informací o konferenci naleznete ZDE.

190806 pozvanka konference oslo