Novinky
Program Beta2 Program Gama Program Delta2 Program Epsilon Program Zéta Program Éta Program Théta Program Kappa Program Národní centra kompetence 1 Program Trend Program Doprava 2020 Program Prostředí pro život

Falling Walls Lab 2019: Prezentujte svůj nápad ve třech minutách

Startuje další ročník mezinárodní soutěže Falling Walls Lab 2019, podporující mladé vědce, výzkumníky a inovátory po celém světě. Přijďte představit svůj nápad a vyhrajte odměnu 1 000 EUR a účast na celosvětovém Falling Walls Lab finále v Berlíně.

Cílem soutěže je propagovat výjimečné myšlenky a globálně propojovat nadějné vědce a podnikatele ze všech oblastí. Účastníci prezentují v anglickém jazyce svůj originální nápad, výzkumný projekt či model publiku a odborné porotě. Klíčem k úspěchu jsou pouze 3 minuty, což je čas určený na prezentaci. Autor nejlepší prezentace vyhrává finanční odměnu 1 000 EUR a cestu do Berlína na celosvětové Falling Walls Lab finále, které se každoročně koná 8. listopadu.

FLL2019 pozvanka

 

Uzávěrka přihlášek pro české kolo je 30. června 2019. Přihlášení je možné ZDE, kde najdete i přesné podmínky účasti.

České kolo soutěže proběhne 2. října 2019 v Brně. Podrobné informace o soutěži naleznete na webu http://fw.ceitec.cz/.

Za Falling Walls Lab v České republice stojí vý­zkumné centrum CEITEC (Central European In­stitute of Technology) ve spolupráci s Německou akademickou výměnnou službou (DAAD), němec­kým velvyslanectvím v Praze, společností xITEE, zábavním vědeckým parkem VIDA!, Technologickou agentu­rou (TA ČR) a agenturou CzechInvest.

Falling Walls Lab 2018

V roce 2018 bylo do soutěže Falling Walls Lab zapojeno 57 zemí a přihlásilo se do ní přes 3 000 účastníků.

Markéta Klíčová z Technické univerzity v Liberci se svou prezentací vyhrála na světovém finále v Berlíně cenu publika. V rámci ní představila, jak mohou nanotechnologie pomoci ke snížení komplikací po operacích gastrointestinálního traktu.