Novinky
Program Beta2 Program Gama Program Delta2 Program Epsilon Program Zéta Program Éta Program Théta Program Kappa Program Národní centra kompetence 1 Program Trend Program Doprava 2020 Program Prostředí pro život

Čeští uchazeči uspěli ve výzvě M-ERA.Net Call 2018

Čeští výzkumníci uspěli ve výzvě M-ERA.Net Call 2018, která podporuje projekty zaměřené na materiálový výzkum a inovace. Z celkového počtu 74 návrhů projektů (tzv. full proposals) bylo vybráno 27 projektů určených k podpoře v celkové výši 18,2 milionů Euro. Z České republiky byly doporučeny 3 projekty k podpoře celkem s 6 českými uchazeči.

Výzva byla tematicky zaměřena na tyto oblasti:

  • Multiscale modeling for materials engineering and processing: 1 podpořený projekt
  • Innovative surfaces, coatings and interfaces: 10 podpořených projektů
  • High performance composites: 3 podpořené projekty, z toho 2 se 4 českými uchazeči
  • Functional materials: 8 podpořených projektů, z toho 1 se 2 českými uchazeči
  • New strategies for advanced material-based technologies in health applications: 2 podpořené projekty
  • Materials for Additive Manufacturing: 3 podpořené projekty

Pro úspěšné české uchazeče z této výzvy momentálně probíhá národní výzva (tzv. 6. veřejná soutěž EPSILON), přičemž účast v ní je podmínkou pro získání finanční podpory od TA ČR.

Zároveň je zde další možnost pro všechny se zájmem o materiálový výzkum. Nová mezinárodní výzva v rámci M-ERA.Net 2 Call 2019 bude vyhlášena v průběhu března. Příjem zkrácených verzí návrhů projektů potrvá do června letošního roku. Pro aktuální informace sledujte naše webové stránky tacr.cz (Programy -> Cofundové výzvy), sociální sítě nebo m-era.net.

M ERA Call 2018 vysledky