Novinky
Program Beta2 Program Gama Program Delta2 Program Epsilon Program Zéta Program Éta Program Théta Program Kappa Program Národní centra kompetence 1 Program Trend Program Doprava 2020 Program Prostředí pro život

Příjem projektů do výzvy GENDER-NET Plus Call 2017

Od 20. prosince 2017 je možné podávat projekty do společné mezinárodní výzvy GENDER-NET Plus Joint Call 2017 v rámci schématu ERA-NET Cofund. Výzva se tematicky zaměřuje na projekty, které zohledňují v obsahu výzkumu genderovou dimenzi - projekty integrující poznatky z oblasti vlivu pohlaví (biologické faktory) a genderu (socio-kulturní faktory) do praxe. Technologická agentura ČR (TA ČR) podpoří v nejúspěšnějších projektech české subjekty mezinárodních konsorcií v celkové výši 740 700 €. Podmínkou je zaměření projektů na aplikovaný výzkum a experimentální vývoj. Nejvyšší povolená míra podpory pro tuto výzvu je 85 % na českou část projektu. Termín pro příjem zkrácené verze návrhů projektů (tzv. pre-proposals) je 1. března 2018 (17:00 CET).

gender-net_logo

Témata společné výzvy jsou:

 1. Good health and well-being
  • Gender-based violence
  • Sex, gender and ageing
  • Sex, gender and health
 2. Infrastructure, industrialization and innovation
  • Gender and new technologies
  • Gender in entrepreneurship and in the innovation system
 3. Climate action
  • Gender dimension in climate behaviour and decision-making

Více informací k tématům naleznete v dokumentu Announcement of Opportunity - Call Topics

Co si představit pod projekty zohledňujícími genderovou dimenzi?

 • bezpečnostní pásy pro těhotné ženy
 • technologie automatického přepisu řeči na text zohledňující např. různou výšku hlasu
 • asistenční technologie pro seniorky a seniory
 • nerovné dopady znečištění na muže a ženy

 

Všechny potřebné informace pro zapojení se do výzvy naleznete v dokumentu Vše o výzvě GENDER-NET PLUS Call 2017.

 

Výhodou zapojení projektů do mezinárodních výzev v těchto schématech je nejen získání partnerů v zahraničí a financování této spolupráce, ale v této specifické výzvě možnost přístupu k partnerům (zejm. akademickým), jejich kapacitám a zkušenostem a využití těchto kapacit a zkušeností pro rozvoj českých společností.

Informace k probíhající výzvě Gender-Net Plus Call 2017 naleznete na našich webových stránkách www.tacr.cz v sekci Mezinárodní spolupráce -> Cofundové výzvy - GENDER-NET Plus, na webu http://gender-net-plus.eu/, popř. nás můžete kontaktovat na e-mailové adrese (Iveta Zápařková), (Jana Dvořáčková).

Pro Vaše dotazy lze využít také HELPdesk TA ČR.

K vyhledání vhodných partnerů do projektu slouží aplikace Gender-Net Plus Partner Linkage Tool na stránce GENDER-Net Plus nebo také můžete využít Partner Search na stránce Reseach Participant Portal - European Commission.

Na přelomu ledna a února plánujeme uspořádat informační seminář k vyhlášené výzvě. Pro bližší informace k semináři sledujte náš web nebo se přihlaste k odběru novinek o výzvě Gender-Net Plus.  

 

 

 genderNet CZ - Martina Kissová